Zapraszamy na pokazy pięciu krótkometrażowych filmów fabularnych nominowanych w tym roku do Oscara. 

Filmy nominowane:

  • Feeling Through, reż. Doug Roland
  • The Letter Room, reż. Elvira Lind
  • The Present, reż. Farah Nabulsi
  • Two Distant Strangers, reż. Travon Free, Martin Desmond Roe
  • White Eye, reż. Timer Shushan

Czas pokazu: 126 minut.

Feeling Through, reż. Doug Roland, Stany Zjednoczone 2019, 19’

Feeling Through, pierwszy film z głuchoniewidomym aktorem w roli głównej, to historia dorastania, która podąża za Tereekiem, nastolatkiem krążącym po ulicach Nowego Jorku. Desperacko poszukując miejsca do spania spotyka Artiego, głuchoniewidomego mężczyznę, który potrzebuje pomocy w dostaniu się do autobusu. Z niezręcznej sytuacji tworzy się intymna więź i podróż, która na zawsze zmienia Tereeka.

The Letter Room, reż. Elvira Lind, Stany Zjednoczone 2020, 33’

Kiedy empatyczny strażnik więzienny zaczyna zajmować się sprawdzaniem korespondencji, wkrótce znajduje ukojenie w głęboko osobistych listach napisanych przez więźnia w celi śmierci.

The Present, reż. Farah Nabulsi, Palestyna 2020, 25’

W dniu rocznicy swojego ślubu, Yusef i jego córka wyruszają na Zachodni Brzeg, by kupić prezent żonie. Pomiędzy żołnierzami, wydzielonymi drogami i punktami kontrolnymi, jak trudno będzie pójść na zakupy?

Two Distant Strangers, reż. Travon Free, Martin Desmond Roe, Stany Zjednoczone 2020, 29’

Wszelkie próby rysownika Cartera Jamesa, by wrócić do domu do swojego psa, zostają pokrzyżowane przez powracające śmiertelne spotkanie, które zmusza go do przeżywania tego samego okropnego dnia na nowo.

White Eye, reż. Timer Shushan, Izrael 2019, 20’

Mężczyzna znajduje swój skradziony rower, który teraz należy już do kogoś innego. Podczas próby odzyskania go, bohater zmaga się, by pozostać człowiekiem.