Po światach. Poświatowska na głos i skrzypotrąby_plansza

Widzowie Przeglądu Piosenki Aktorskiej doskonale zapewne pamiętają spektakl „Baśniowe Skrzypotrąby”, który zdobył Tukana Publiczności Off i za który Emose Katarzyna Uhunmwangho otrzymała wyróżnienie Jury Off podczas 40. PPA. Teraz Uhunmwangho i skrzypotrąby powracają z nowym, autorskim projektem realizowanym wspólnie z Dolnośląskim Centrum Filmowym.

W „Po światach. Poświatowskiej na głos i skrzypotrąby” nieco zapomniana poezja Haliny Poświatowskiej na nowo wybrzmiewa w aranżacjach muzycznych. Treść wierszy jest całkowicie otarta z patosu. Poświatowska żyła trzydzieści dwa lata, prawie dwadzieścia spędziła w szpitalach. Właśnie w jednym z krakowskich szpitali tamtejszy profesor zauważył talent pacjentki, a w ślad za odkryciem przyprowadził do niej Wisławę Szymborską. To opowieść o miłości i śmierci, ale przede wszystkim o konieczności czerpania radości z danego nam życia. Mądrość i piękno codziennych doświadczeń uwypuklają niecodzienne instrumenty: skrzypce J.M. Stroha, tuba, suzafon, dzwonki. Kwintet tworzą absolwenci akademii muzycznych: Beata Wołczyk, Emilia Danilecka, Joanna Trzaska, Dariusz Wołczyk, Piotr Hałaj.

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z poezją Poświatowskiej, zjawiskowym głosem Uhunmwangho i unikatowym brzmieniem skrzypotrąb. Wydarzeniu towarzyszyć będą prace malarskie i projekcje graficzne stworzone specjalnie na tę okazję przez artystkę.

Przedsięwzięcie jest realizowane ze środków pochodzących ze stypendium Miasta Wrocławia.

miejsce: kino DCF, sala Warszawa, ul. Piłsudskiego 64a
data: 15 czerwca 2021, godz. 19:00
czas: 60 min bez przerwy
bilety: 25 zł

Wystąpią:

  • Katarzyna Emose Uhunmwangho – głos
  • Beata Wołczyk – skrzypotrąba
  • Emilia Danilecka – cellotrąba
  • Joanna Trzaska – skrzypotrąba
  • Dariusz Wołczyk – altotrąba
  • Piotr Hałaj – tuba, suzafon, dzwonki