wszystko dla mojej matki

W środę, 18 grudnia o godz. 19.00 zapraszamy na premierowy pokaz filmu “Wszystko dla mojej matki” Małgorzaty Imielskiej, zrealizowany przy wsparciu Dolnośląskiego Funduszu Filmowego. Na premierze będą obecni twórcy filmu. 

Ola (w tej roli Zofia Domalik nagrodzona za profesjonalny debiut aktorski na 44. FPFF w Gdyni) ma siedemnaście lat. Chłopięca w ruchach, wielkie, niebieskie oczy ma wciąż zasłonięte włosami. Obgryzione paznokcie, ręce pełne blizn po samookaleczaniu. Za ciągłe ucieczki z domu dziecka sąd umieścił ją w zakładzie poprawczym. Nie ma fajnych ubrań ani drogiego telefonu. W przeciwieństwie do innych dziewczyn nie chce w zamian za papierosy i drobne sumy świadczyć dozorcy usług seksualnych. Jedyne, czego pragnie, to odzyskać matkę. Dziewczyna trenuje zawzięcie lekkoatletykę. Wierzy, że jeśli zacznie osiągać sukcesy na zawodach, matka ją odnajdzie. Ta jej „oddzielność” od świata sprawia, że staje się ofiarą przemocy. Obraz jest pełnometrażowym debiutem fabularnym reżyserki.

Film “Wszystko dla mojej matki” jest koprodukcją Dolnośląskiego Centrum Filmowego i został dofinansowany przez Dolnośląski Fundusz Filmowy. Zdjęcia realizowano w Świdnicy i Wałbrzychu.

Na premierze będą obecni aktorzy: Dorota Łukasiewicz-Kwietniewska, Maria Sobocińska, Zofia Domalik, Agnieszka Kwietniewska oraz Jakub Giel, scenarzystka i reżyserka Małgorzata Imielska, producent Wojciech Kabarowski oraz kierowniczka produkcji Magdalena Tomanek.

18 grudnia | godz. 19:00 | Bilety: 20 zł 
Film w repertuarze Kina DCF od 3 stycznia.