Bilety na 19. edycję festiwalu Millennium Docs Against Gravity są już dostępne w kasach kina DCF i na stronie www.dcf.wroclaw.pl.

Największy w Polsce festiwal filmów non-fiction odbędzie się w dniach 13-22 maja w kinie DCF. Millennium Docs Against Gravity to doskonała okazja, żeby zobaczyć premierowo w Polsce najnowsze osiągnięcia kina dokumentalnego z całego świata! Przed nami polskie premiery obsypanych nagrodami produkcji, niezapomniane filmowe podróże, spotkania z twórcami i bohaterami oraz debaty wokół ważnych tematów zaprezentowanych na ekranie.

Otaczająca nas rzeczywistość, przepełniona w ostatnim czasie szczególnie silną niepewnością, wymaga od nas solidarności i myślenia o tym, jak wspólnie możemy kształtować przyszłość, dlatego hasłem przewodnim festiwalu jest zachęta do ponownego przemyślenia naszego spojrzenia na świat – „Rethink Everything” zaczerpnięta z filmu „Wymyślić świat na nowo”, reż. Richard Dale, Nigel Walk. Chcemy, żeby festiwal niósł nadzieję i był impulsem do działania!

19. Millennium Docs Against Gravity będzie fascynującą podróżą nie tylko dookoła świata, ale także przez wiele ważnych tematów – od ekologii, przez politykę, psychologię, prawa człowieka, sztukę (także awangardową), popkulturę oraz relacje rodzinne. Bądźcie z nami!

Szczegółowy program na STRONIE FESTIWALU