Po fenomenalnym OJCU z 2020 roku z oscarową rolą Anthony’ego Hopkinsa, reżyser Florian Zeller powraca z kolejną częścią rodzinnej trylogii – SYN.

Poukładane życie Petera zakłócają nagłe problemy z nastoletnim synem z poprzedniego małżeństwa, Nicholasem (Zen McGrath). Niesprawiający dotychczas kłopotów Nicholas ma objawy depresji, opuszcza szkołę, z wrogością odnosi się do matki, z którą mieszka. Peter bardzo stara się być lepszym ojcem. Razem z matką Nicholasa i jednocześnie swoją byłą żoną Kate (Laura Dern) wspierają syna i szukają dla niego pomocy, ale nie wydaje się, by rozwiązanie było na wyciągnięcie ręki.

Film SYN jest kolejną adaptacją sztuki Floriana Zellera, pisarza, dramatopisarza, scenarzysty i reżysera, laureata licznych nagród, w tym Oscara za OJCA w kategorii najlepszy scenariusz adaptowany.  SYN to najbardziej osobiste dzieło Zellera. Dedykowany własnemu synowi stanowi część trylogii, która przedstawia studium trudnych relacji z najbliższymi.

Wszystkie trzy sztuki, a tym samym i filmy – OJCIEC, SYN, MATKA (film w planach), badają z emocjonalną brutalnością więzi łączące rodziny, które Zeller jest w stanie uchwycić poprzez bliskie relacje z aktorami.

 

OBSADA Hugh Jackman, Laura Dern, Vanessa Kirby, Anthony Hopkins

TYTUŁ ORYGINALNY The son

REŻYSER Florian Zeller

GATUNEK dramat

CZAS TRWANIA 123′

PRODUKCJA USA, Francja, UK, 2022

DATA PREMIERY 17.03.2023

DYSTRYBUTOR UIP