Zapraszamy na dolnośląską premierę koprodukowanego przez Dolnośląskie Centrum Filmowe nowego filmu „Wariaci” w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego.

Po seansie spotkanie z reżyserem poprowadzi dziennikarz radiowy Krzysztof Majewski.

„Wariaci” opowiadają historię Eryka i Karolki – pary złodziei-nieudaczników. Poznajemy ich w dniu, w którym wychodzą z więzienia. Pomimo dziwnej relacji starają się odnaleźć w nowej rzeczywistości, co sprowadza ich do zazdrośi i kolejnego łamania prawa. Próbują odnaleźć się żyjąc na łonie natury, jednak długo tego nie wytrzymują. W miasteczku Para porywa dziecko mężczyzny z wcześniejszego związku i od tego czasu podróżują już we trójkę. Karolka zapada na białaczkę. Eryk postanawia zdobyć pieniądze na leczenie. Organizuje napad i realizuje plan w towarzystwie dziecka. Wszystko z… miłości. Tylko że ani on, ani Karolka nie mówią i nie potrafią mówić o miłości. „Wariaci” to klasyczne kino drogi z tłem kryminalnym.

Jan Jakub Kolski –  reżyser, scenarzysta, pisarz, operator filmowy, producent, nauczyciel akademicki (prof. dr hab. Wydział Reżyserii PWSFTViT w Łodzi).

Zrealizował ponad 20 filmów krótkometrażowych, 19 filmów fabularnych, 5 teatrów telewizji, napisał osiem książek. Jego filmy pokazywane były na najważniejszych festiwalach filmowych na świecie, między innymi: w Cannes, Wenecji, Berlinie, Moskwie, Tokio, Montrealu, Szanghaju, Karlowych Warach.

Zdobywca wielu nagród, bohater trzech światowych retrospektyw; w Lincoln Center w Nowym Jorku, w Indiach i na Tajwanie. Członek Polskiej oraz Europejskiej Akademii Filmowej, kawaler Krzyża Oficerskiego, Orderu Odrodzenia Polski, orderu Ecce Homo, złotego medalu Gloria Artis, medalu 100-lecia odzyskania niepodległości.

Bilety: 30 zł