Zapraszamy na drugie spotkanie w ramach Młodzieżowego Klubu Filmowego. Tym razem pretekstem do rozmowy będzie najnowszy film Jana Komasy „Boże Ciało” – polski kandydat do Oscara.

„Boże Ciało” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Zamiast tego jednak, popychany niemożliwym do spełnienia marzeniem, Daniel kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem i zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku. Od początku jego metody ewangelizacji budzą kontrowersje wśród mieszkańców. Z czasem jednak nauki i charyzma fałszywego księdza zaczynają poruszać ludzi pogrążonych w tragedii, która wstrząsnęła lokalną społecznością kilka miesięcy wcześniej.

Laureat prestiżowej nagrody Europa Cinemas Label podczas 76. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego wzbudza silne reakcje, nie pozostawia obojętnym, „(…) trzyma w napięciu lepiej niż klasyczne westerny, egzorcyzmując najciemniejsze polskie kompleksy” – Janusz Wróblewski „Polityka”.

Na pełną emocji dyskusję po filmie zapraszamy szczególnie młodzież szkół ponadpodstawowych i uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej.