Nowa korporacja

W ramach cyklicznych pokazów „City Docs” w gronie ekspertów drążymy najważniejsze problemy współczesnego świata, obalamy mity i szukamy rozwiązań. W specjalnym festiwalowym wydaniu cyklu porozmawiamy o korporacjach, które są dziś nie tylko pracodawcami, ale przede wszystkim ważnymi graczami wpływającymi na rozwój miast i miejscowości, w których funkcjonują. Z jednej strony napędzają gospodarkę i są pożądane przez władze lokalne, z drugiej – wypychają z rynku mniejszych przedsiębiorców i oczekują, że decydenci stworzą dla nich warunki nie zawsze zgodne z oczekiwaniami lokalnej społeczności.

Pretekstem do dyskusji o tym, jak korporacje funkcjonują w naszym otoczeniu, ile możemy się od nich nauczyć i czy powinniśmy się ich bać, będzie pokaz filmu „Nowa korporacja”. Film jest nawiązaniem do „Korporacji” – dokumentu z 2003 roku, który przedstawiał korporację jako twór o osobowości psychopatycznej. „Nowa korporacja” pokazuje, jaką drogę przeszła ta forma organizacyjna po wielkim kryzysie w 2008 roku i nowe zagrożenia, jakie stwarza dziś dla społeczeństw.

W dyskusji po filmie uczestniczyć będą:

Maja Staśko – aktywistka, krytyczka literacka, doktorantka interdyscyplinarnych studiów w Instytucie Filologii Polskiej UAM.

Szymon Sikorski – założyciel i strateg agencji PR Publicon. Były Prezes Polskiego Stowarzyszenia Public Relations, obecnie Członek Zarządu Stowarzyszenia Agencji Public Relations. Wykładowca na UWr, Uniwersytecie SWPS, WSE im. ks. Tischnera w Krakowie.

Rozmowę poprowadzi Małgorzata Waszkiewicz (Radio Tok FM).