7 – KWARTET, reż. Dustin Hoffman | Wielka Brytania 2012 | 98′

14 – MŁODOŚĆ, reż. Paolo Sorrentino | Francja, Szwajcaria, Wielka Brytania, Włochy 2015 | 130

21 – SMAK CURRY, reż. Ritesh Batra | Francja, Indie, Kanada, Niemcy, USA 2013 | 104′

28 – SZTUKA KOCHANIA. HISTORIA MICHALINY WISŁOCKIEJ, reż. Maria Sadowska | Polska 2017 | 117′

Seanse – wtorki, godz. 13.00 | Bilety – 13 złotych.
Działalność FKS-u jest dotowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Młodość

 

KWARTET

To będzie niepowtarzalny koncert, w którym światowej sławy kwartet wokalny znów zaśpiewa razem. Na scenie spotkają się Jean – ekscentryczna diva, jej pierwszy mąż – Redgie, lubieżny Wilfred oraz czwarty członek zespołu – roztrzepana Cecily, przedmiot pożądania Wilfreda. Tego wieczoru wyjdą na jaw ich grzeszne sekrety. Na ekranie m.in. Maggie Smith, Tom Courtenay, Billy Connolly i Pauline Collins. Za kamerą Dustin Hoffman.

MŁODOŚĆ

Film twórcy nagrodzonego Oscarem “Wielkiego piękna”. Paolo Sorrentino przedstawia olśniewającą wizualnie, pełną emocji i błyskotliwego humoru opowieść o gościach luksusowego hotelu u podnóża Alp. W rolach głównych Michael Cain, Harvey Keitel, Rachel Weisz i Jane Fonda.

SMAK CURRY

Obsypana nagrodami i uhonorowana przez krytyków na festiwalu w Cannes ciepła opowieść o kulinarnej pomyłce, która połączyła dwoje ludzi. Ila (Nmirat Kaur), wciąż młoda i piękna gospodyni domowa, postanawia dodać trochę koloru swemu bezbarwnemu małżeństwu – zgodnie z maksymą „przez żołądek do serca”. Kobieta ma wielką nadzieję, że nowa potrawa, której smak doprowadziła do doskonałości, przyspieszy bicie serca jej wiecznie nieobecnego męża. Specjalna przesyłka z jedzeniem, wysłana do niego do biura, przez pomyłkę trafia w ręce innego mężczyzny (Irrfan Khan). Podejrzewając, że ktoś obcy zjada przygotowane przez nią posiłki, następnego dnia Ila wkłada do przesyłki nie tylko obiad, ale też liścik. Wieczorem dostaje od nieznajomego odpowiedź…

SZTUKA KOCHANIA. HISTORIA MICHALINY WISŁOCKIEJ

Filmowa opowieść o uznanej lekarce oraz autorce najpopularniejszego w Polsce poradnika o miłości. Losy Michaliny śledzimy na trzech różnych etapach jej życia, które doprowadziły ją do napisania i wydania „Sztuki kochania”. Wisłocka rozprawiając się z konserwatywnymi stereotypami i wszechobecną ignorancją, zrewolucjonizowała życie seksualne całego kraju. Wszystko za pomocą jednej książki.