W ostatnim w tym sezonie Maglu Filmowym, gościem Łukasza Maciejewskiego będzie Bartłomiej Topa, a pretekstem do rozmowy film „Dziura w głowie” w reżyserii Piotra Subbotko. Bilety 20 zł.

Bartłomiej Topa jest jednym z najbardziej wszechstronnych i popularnych polskich aktorów. Publiczność pokochała go za role w filmach Wojciecha Smarzowskiego, w których gra zawsze niejednoznaczne, wyraziste postaci, ale też za udział w serialach „Złotopolscy” i „Wataha”. W debiucie fabularnym Piotra Subbotko nasz gość wciela się w rolę aktora, grającego w objazdowym teatrze sztukę Thomasa Bernharda „Komediat”. Jego bohater z czasem zauważa, że treść dramatu niepokojąco przypomina jego życie. Wymagające kino z oszałamiającymi zdjęciami Wojciecha Staronia wejdzie na ekrany kin dopiero jesienią. Bartłomiejowi Topie towarzyszą w tym filmie znakomici aktorzy, wśród nich znani z dawnego Teatru Polskiego we Wrocławiu Marta Zięba i Andrzej Szeremeta.

Aktor, Chudy, wystawia Komedianta Thomasa Bernharda. Wraz z trupą teatralną objeżdża ze spektaklem okolice granicy z Białorusią. Treść sztuki coraz bardziej przenika się z życiem bohatera i przypomina bolesną rzeczywistość, w której tkwi – i z której można uciec tylko w donkichotowskie szaleństwo. Kiedy Chudy wraca do rodzinnej wsi i umierającej matki, zastaje w domu Andrzejka, upośledzonego mężczyznę, w którym widzi swojego sobowtóra.