Zapraszamy na kolejną odsłonę Magla Filmowego. Tym razem gościem Łukasza Maciejewskiego będzie Janusz Chabior. Obejrzymy wyczekiwaną „Politykę” w reżyserii Patryka Vegi.

Obsadzany w ogromnej ilości produkcji Janusz Chabior zawsze wnosi do filmu coś niepowtarzalnego. Grał u Machulskiego, Vegi czy Smarzowskiego. Reżyserzy chętnie obsadzają go w rolach mrocznych, nieszablonowych postaci. Chabior wychował się w Legnicy i tam rozpoczynał karierę w teatrach: Dramatycznym oraz Modrzejewskiej. W 2004 roku zagrał wielokrotnie nagradzaną rolę Wiktora w „Made in Poland” Przemysława Wojcieszka, która okazała się dla niego trampoliną do kariery w Warszawie. Popularność przyniosły mu role serialowe w „Komisarzu Aleksie”, „Na Wspólnej” czy ostatnio „Ślepnąc od świateł”. Chabior uwielbia improwizować. Uważa, że aktorstwo pozwala mu spełniać marzenia. O swojej karierze i dalszych planach Janusz Chabior opowie widzom kina DCF i Łukaszowi Maciejewskiemu już 10 września.

Są filmy, które wstrząsają widzami, stając się wydarzeniami daleko wykraczającymi poza świat kina i bezpowrotnie zmieniającymi rzeczywistość… „Polityka” Patryka Vegi z pewnością jest jednym z nich. Utrzymywane na etapie produkcji w całkowitej tajemnicy, najnowsze dzieło króla box office to film, który z właściwą reżyserowi ostrością portretuje środowisko wzbudzające w kraju powszechne i skrajne emocje. Które dzieli Polaków jak żadne inne. I które nigdy dotąd nie zostało równie przenikliwie i szczerze pokazane na dużym ekranie. „Każdy polityk funkcjonujący w systemie po kilku latach staje się socjopatą. Obserwowałem ludzi, którzy zostali totalnie zdeprawowani przez władzę. Uważam, że mój film obnaży kłamstwa i grzechy polityków, którzy dobrali się do publicznych pieniędzy. Macie się czego bać!” – ostrzega Patryk Vega.