Zapraszamy na dziewiątą edycję Magla Filmowego. Tym razem gośćmi Łukasza Maciejewskiego będą twórczynie filmu „Nina”: reżyserka Olga Chajdas oraz odtwórczyni jednej z głównych ról Eliza Rycembel. W programie również pokaz filmu „Nina”. Bilety: 20 zł.

W grudniu w Maglu Filmowym mocna żeńska reprezentacja. Łukasz Maciejewski będzie gościł twórczynie filmu „Nina” reżyserkę Olgę Chajdas oraz odtwórczynię jednej z głównych ról Elizę Rycembel. „Nina” to debiut reżyserski Chajdas nagrodzony prestiżową VPRO Big Screen Award w Rotterdamie. Jak piszą producenci filmu, „to historia o nieoczekiwanej, trudnej miłości, skomplikowanych wyborach, historia o ludziach, którzy traktują życie jak grę i nagle muszą stawić czoła trudnej rzeczywistości. To historia impulsywnej miłości, która nie dba o tradycyjne podziały”. Otwarty, bezpruderyjny, ale też zmysłowy erotyzm czyni ten film absolutnie wyjątkowym. Po seansie, jak to zwykle w maglu, pogłębiona, ciekawa rozmowa z artystkami.

„Nina, trzydziestostoparoletnia nauczycielka, która nie może mieć dzieci, szuka surogatki. Wydaje się, że razem z mężem Wojtkiem, znaleźli idealną kandydatkę. Magda, pozornie szczęśliwa dwudziestopięciolatka, bawi się życiem, nie ma zobowiązań. Nina zakochuje się w kobiecie, która mogłaby urodzić jej dziecko. „Nina” to historia nieoczekiwanej miłości, umiejętności wypełniania pustki, skomplikowanych wyborów. To opowieść o gwałtownym uczuciu, w którym tradycyjne podziały nie istnieją”.  [filmpolski]