Zapraszamy na kolejną odsłonę Magla Filmowego. Tym razem gościem Łukasza Maciejewskiego będzie Tomasz Włosok. Obejrzymy film Macieja Kawulskiego „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”.

W lutowej odsłonie Magla Filmowego będziemy gościć wschodzącą gwiazdę polskiego kina – Tomasza Włosoka, który mimo młodego wieku ma na swoim koncie wiele ról telewizyjnych i filmowych. Współpracował z Andrzejem Wajdą przy „Powidokach” i z Agnieszką Holland przy netflixowym serialu „1983”, podbił kino komercyjne rolami w filmach „Underdog” i „Diablo. Wyścig o wszystko”. Pretekstem do rozmowy będzie kino gangsterskie na wysokim poziomie – „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” w reżyserii Macieja Kawulskiego. O roli Włosoka krytycy piszą, że przyćmiła wszystkie pozostałe. Zapraszamy.

O filmie: „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” to film o przyjaźni i miłości w czasach, w których pozwolenie sobie na emocje może okazać się tragiczne w skutkach. W życiu Bohatera liczą się tylko dwie osoby – najbliższy przyjaciel i ukochana kobieta, a światem jego interesów rządzi przemoc. Akcja filmu zaczyna się w latach 70-tych – już wtedy młody Bohater wie, że adrenalina smakuje bardziej niż mleko w proszku. Z czasem odkrywa też pragnienie pieniędzy, władzy i bycia ponad prawem. Rozpoczyna się transformacja, a jego gangsterski talent rozkwita. Wspólnie z przyjacielem buduje własną armię. Oparta na faktach historia Bohatera po raz pierwszy pokazuje prawdziwe oblicze polskich mafiosów: zaczynali w kreszowych dresach i stworzyli organizację przestępczą, która przez chwilę panowała nad całym krajem. Finał tej historii nie został jednak napisany pociskami i krwią – czasem słowo rani mocniej niż kula, a miłość i przyjaźń mogą być lekarstwem, nawet w najbardziej okrutnych rękach.