Magiel Filmowy z Urszulą Grabowską

Kolejnym gościem Łukasza Maciejewskiego będzie znakomita aktorka Urszula Grabowska, laureatka Orła za główną rolę kobiecą w filmie „Joanna”, znana z takich filmów jak „Carte Blanche”, „Na krawędzi”, „Świadek Koronny”. Wywiad z odtwórczynią głównej roli w filmie Wspomnienie lata ukazał się w głośnej książce Łukasza Maciejewskiego „Aktorki”. Będzie można ją zakupić w naszym hallu i zdobyć podpis autora oraz aktorki na swoim egzemplarzu.

Akcja filmu Adama Guzińskiego „Wspomnienie lata” rozgrywa się pod koniec lat 70-tych, w małym prowincjonalnym miasteczku. Nastoletni Piotrek spędza lato z matką. Okazuje się, że jest to najważniejsze lato w życiu chłopca. Doświadczenie pierwszej miłości, przyjaźni, rozdarcia i straty zmieniają życie chłopca. Czy poradzi sobie w dorosłym życiu?

Adam Guziński w 1996 roku zrealizował „Pokuszenie”, obraz, który w 1997 roku został wyróżniony Nagrodą Specjalną Jury festiwalu w Sienie. Za kolejny film krótkometrażowy – „Jakub” (1997) – otrzymał Główną Nagrodę Cinéfondation na festiwalu w Cannes w 1998. Najwięcej wyróżnień, m.in. Grand Prix na Festiwalu Filmowym w Bilbao, Specjalne Wyróżnienie na Festiwalu Filmowym w Turynie, Nagrodę Studencką na Festiwalu Krótkiego Metrażu w Nicei oraz Nagrodę La Luna de Valencia de Plata festiwalu Cinema Jove w Walencji przyniósł mu film „Antychryst” z 2002 roku. Pełnometrażowy debiut Adama Guzińskiego „Chłopiec na galopującym koniu” (2006) pokazywany był w części pozakonkursowej Międzynarodowego Festiwalu w Cannes w 2006 roku.