5.03 BOB MARLEY. ONE LOVE  reż. Reinaldo Marcus Green

12.03 OPPENHEIMER reż Christopher Nolan

19.03 SAMI SWOI. POCZĄTEK reż. Artur Żmijewski

26.03 CARAVAGGIO. DUSZA I KREW reż. Jesus Garces Lambert

BOB MARLEY. ONE LOVE

Biograficzny film celebruje życie i muzykę ikony muzyki reggae, która zainspirowała swoim przesłaniem miłości i jedności wiele pokoleń. Na ekranie zobaczymy osobistą historię Boba Marleya o pokonywaniu przeciwności losu, która stoi za jego rewolucyjną muzyką.

OPPENHEIMER

reż. Christopher Nolan | USA, Wielka Brytania 2023 | 180’

Porywająca historia fizyka J. Roberta Oppenheimera, któremu przypisuje się miano „ojca bomby atomowej” to opowieść o najbardziej niszczycielskim dziele ludzkości i jedno z największych kinowych wydarzeń minionego roku. Trzynastokrotnie nominowany do Oscara epicki thriller wciąga widzów w dylemat fascynującego człowieka, który musi zaryzykować zniszczenie świata, aby go ocalić.

SAMI SWOI. POCZĄTEK | seans z audiodeskrypcją, napisami i tłumaczeniem prelekcji na PJM

reż. Artur Żmijewski | Polska 2024 | 118’

Pawlak i Kargul przed trafieniem na Ziemie Odzyskane byli sąsiadami we wsi na Podolu. I już wtedy było to wybuchowe sąsiedztwo… „Sami swoi. Początek” to barwna opowieść, w której drobne złośliwości przeplatają się z życiowymi kamieniami milowymi. Charakterne postaci w połączeniu z wielką historią w tle zabiorą widza w sentymentalną, ale też porywającą i pełną humoru podróż.

 

CARAVAGGIO. DUSZA I KREW

reż. Jesus Garces Lambert | Włochy 2018 | 90’

Film opowiada historię dzieł Caravaggia poprzez dogłębne badania malarstwa, kładąc szczególny nacisk na życie twórcy, współgranie światła i cienia oraz charakterystyczny dla niego temat kontrastu i sprzeczności. Autorzy skupiają się na poszukiwaniach osobistych doświadczeń genialnego artysty o niesfornym, ognistym temperamencie zarówno w jego najsłynniejszych dziełach, jak i w tych mniej znanych.