Spotkania w ramach Młodzieżowego Klubu Filmowego odbywają się w każdy pierwszy wtorek miesiąca, o godz. 17:00 i są okazją do dyskusji w gronie nastoletnich kinomanów o niebanalnych tytułach wchodzących właśnie na ekrany kin.

 

W marcu poznamy historię „Matek równoległych”, którą w swoim najnowszym filmie opowiada hiszpański reżyser Pedro Almodóvar. Janis i Ana spotykają się na oddziale porodowym i nie podejrzewają, że ich losy będą splatały się w zupełnie nieoczekiwanych momentach ich życia. Punktem wyjścia naszej dyskusji staną się właśnie kobiety, główne bohaterki, które tworzą pomost pomiędzy przeszłością i przyszłością. Film portretuje życie we wszystkich jego odcieniach – to nie tylko tragikomiczna, intymna opowieść o bólu i blasku macierzyństwa, ale również mocny głos przeciw rodzinnym sekretom i ukrywaniu prawdy. Jako propozycja autorska jest rozpoznawalna na pierwszy rzut oka. Podczas spotkania porozmawiamy również o stylu reżysera i przyjrzymy się jego konkretnym cechom oraz emocjom, które wpływają na powstawanie jego filmów.

 

01.03.2022, godz.: 17:00

Bilety: 16 zł za okazaniem legitymacji szkolnej lub w cenie regularnej dla osób dorosłych

Prowadzący: Tadeusz Kokurewicz – nauczyciel z XII Liceum Ogólnokształcącego, który pełni rolę prelegenta, słuchacza oraz prowadzącego dyskusję.