MKF Kobieta idzie na wojnę

Pierwszy w Nowym Roku MKF będzie spotkaniem z przebojową kobietą, która wywraca system do góry nogami.

„Kobieta idzie na wojnę” podbiła dziesiątki festiwali na całym świecie. Otrzymała nagrodę główną w konkursie LUX Parlamentu Europejskiego, w którym wyróżniane są filmy dotyczące tematów ważnych dla Unii Europejskiej, takich jak: wartości, integracja, tolerancja, różnorodność kulturowa.

Film dotyka jednego z największych wyzwań stojących przed współczesnym człowiekiem, czyli pilnej potrzeby podjęcia działań na rzecz ochrony środowiska.

Główną bohaterką jest Halla, która mieszka w małym miasteczku i na co dzień jest dyrygentką lokalnego chóru. Nikt nie podejrzewa, że zawsze uśmiechnięta i pełna pozytywnej energii Halla po godzinach prowadzi drugie życie. Ukrywając się pod pseudonimem „Kobieta z Gór”, niczym superbohaterka wypowiada walkę potężnemu koncernowi, który stanowi zagrożenie dla islandzkiego środowiska.

Drugi już film Benedikta Erlingssona kontynuuje problematykę pierwszego obrazu („O koniach i ludziach”), pokazując fundamentalną więź człowieka z naturą w zglobalizowanym i zindustrializowanym świecie.

Zapraszamy na dyskusję po filmie. Z Tadkiem Kokurewiczem porozmawiamy o relacjach współczesnego człowieka z naturą, o tym, by nie być obojętnym na procesy zachodzące w otaczającym nas świecie i o tym, w jaki sposób rodzą się ekstremizmy.

4 stycznia opublikujemy link do spotkania na Zoomie. Wcześniej zapraszamy do obejrzenia wprowadzenia do dyskusji.

Film można obejrzeć na platformach streamingowych: vod.pl, ipla.tv oraz pl.chili.com.