Fundacja Hermetyczny Garaż, cykl KinoUkraїna w kinie DCF oraz Międzynarodowy Festiwal Poezji Silesius zapraszają na pokaz filmu „RozdILovI. Na żywo”

Film-koncert RozdILovI. Na żywo to ekranizacja ostatniego występu kultowego projektu „Rozdilovi” z udziałem Serhija Żadana (tekst/głos), Oli Mychajluk (pomysł/wizualizacje), Aleksego Worsoby (akordeon), Tomasza Sikory (saksofon, instrumenty eksperymentalne) oraz Serhija Pilawca (VJ).

Projekt „Rozdilovi” (po polsku „znaki przestankowe”) to unikalny projekt artystyczny, łączący poezję, muzykę i wizualizacje. Jego twórcy, poruszając uniwersalne tematy ludzkiej egzystencji, kreują pojemną metaforę współczesnej Ukrainy.

Film zgłębia poezję poprzez muzykę i obrazy wizualne. Jest to zmysłowy obraz traktujący o miłości, czułości, śmierci i ciszy. Reżyser filmu Wadym Ilkow zgromadził 11 najlepszych ukraińskich operatorów, którzy rejestrując poetycko-muzyczno-wizualny koncert, pokazali widzom nieoczekiwane i ekscytujące momenty tworzenia sztuki. W rezultacie powstała widowiskowa fuzja poezji  Serhija Żadana w interpretacji autora, projektowanej na żywo scenografii oraz muzycznych improwizacji w wykonaniu artystów z Ukrainy, Białorusi i Polski.

Film został bardzo przychylnie przyjęty w Ukrainie i znalazł się w TOP 7 najlepszych ukraińskich filmów 2019 roku w popularnym rankingu serwisu Moviegramm.

 

RozdILovI. Na żywo (66 minut)

reżyser: Wadym Ilkow

Występują: Serhij Żadan (UA), Aleksy Worsoba (BY), Tomasz Sikora (PL), Serhij Pilawec (UA), Ola Mychajluk (UA), ArtPole (UA)

 

Na spotkanie z pokazem filmu obowiązują wejściówki-cegiełki na rzecz Fundacji PTACH niosącej pomoc pogrążonej w wojnie Ukrainie. Wartość cegiełki dowolna, ale nie mniejsza niż 20 zł.