Kontynuując tradycję łączenia ambitnych filmów z aktualną problematyką społeczną, podczas styczniowego spotkania Młodzieżowego Klubu Filmowego zapraszamy na film „Słodziak”.

Bardzo osobisty scenariusz, który napisał Shia LaBeouf, opowiada częściowo jego własną historię. Nieustanne życie na scenie oraz drakońskie wymagania ze strony jego ojca zniszczyło dzieciństwo młodego chłopaka. W filmie który zobaczymy, w ramach swoistego rodzaju terapii, wcielił się on w postać swojego własnego ojca. Współpraca scenarzysty i głównego aktora z reżyserką pochodzenia Izraelskiego Almą Har’el zaowocowała niesamowicie emocjonalnym dziełem, które nie pozwoli długo o sobie zapomnieć.

Po filmie koniecznie zapraszamy na dyskusję, gdzie będziemy rozmawiać o tym, czy wpływ rodziców jednoznacznie determinuje nasze późniejsze życie oraz o tym, czym jest uzależnienie i szantaż emocjonalny. Zastanowimy się nad tym, czy młodzi ludzie powinni jak najwcześniej podjąć pracę oraz czy intensywne życie, zawsze powiązane jest z intensywną „odskocznią” w postaci narkotyków.