03.01. WHITNEY HOUSTON: I WANNA DANCE WITH SOMEBODY, reż. Kasi Lemmons | USA 2022

10.01. MŁODOŚĆ ASTRID, reż. Pernille Fischer Christensen | Dania, Szwecja 2018

17.01. MUZYKA CISZY, reż. Michael Radford | Włochy 2017

24.01. ŚUBUK, reż. Jacek Lusiński | Polska 2022

31.01. FABELMANOWIE, reż. Steven Spielberg| USA 2022

 

WHITNEY HOUSTON: I WANNA DANCE WITH SOMEBODY

reż. Kasi Lemmons | USA 2022

Film opowiada historię życia Whitney od czasów chórzystki z New Jersey do jednej z najlepiej sprzedających się i najczęściej nagradzanych artystek świata aż po tragiczny finał w 2012 roku. Film zabiera widzów w inspirującą, przejmującą i pełną emocji podróż przez przełomowe życie i karierę Houston, z zapierającymi dech w piersiach występami i ścieżką dźwiękową zawierającą najbardziej uwielbiane przeboje ikony.

MŁODOŚĆ ASTRID

reż. Pernille Fischer Christensen | Dania, Szwecja 2018

Film opowiada o początkach oraz młodości słynnej pisarki Astrid Lindgren ukazuje silną, niezależną kobietę, która łamie normy społeczne, konwenanse i kroczy przez życie z podniesioną głową. Astrid i jej rodzeństwo mają szczęście, że dorastają w gospodarstwie pasterskim rodziców w Vimmerby. Chociaż ich codzienna rutyna kształtowana jest przez surowe wartości religijne, ich matka Hanna i ojciec Samuel zawsze dają im poczucie bezpieczeństwa i poczucie wolności. Rodzice Astrid pozwalają córce uczęszczać do szkoły średniej i nie stają na drodze 18-latce, gdy właściciel lokalnej gazety oferuje jej posadę stażystki w redakcji. Reinhold Blomberg nie tylko wprowadza Astrid w tajniki sztuki pisania, ale także zakochuje się w dziewczynie.

MUZYKA CISZY

reż. Michael Radford | Włochy 2017

Urodzony z poważnymi wadami wzroku, które ostatecznie doprowadziły do ​​ślepoty, Andrea Bocelli stał się wielkim śpiewakiem operowym, pokonując wszelkie trudności na swej drodze do uznania i sławy. Najważniejszą nauką, którą w życiu musiał przyswoić była dla niego umiejętność milczenia. Biograficzny film „Muzyka ciszy” w reżyserii Michaela Radforda to poruszająca historia życia artysty i poświęcenia, jakiego wymagała od niego i jego najbliższych jego muzyczna kariera.

ŚUBUK

reż. Jacek Lusiński | Polska 2022

Rok 1989. Młoda dziewczyna, Maryśka zachodzi w ciążę ze starszym od niej milicjantem Darkiem. Mężczyzna nie chce dziecka i zmusza kobietę do aborcji. Mimo kiepskiej sytuacji materialnej i ambitnych planów życiowych Maryśka decyduje się urodzić, a Darek usuwa się z jej życia. Wkrótce potem na świat przychodzi jej syn, w którego wychowaniu wspiera ją starsza siostra, Marta. Bardzo szybko okazuje się, że chłopiec mocno różni się od rówieśników: jest dziwnie wycofany, zamknięty w sobie, a jedyne wypowiadane przez niego słowo to „śubuk”.

FABELMANOWIE

reż. Steven Spielberg| USA 2022

Steven Spielberg wraca do czasów swojego dzieciństwa, by opowiedzieć o dorastaniu Sammy’ego Fabelmana, wrażliwego nastolatka, wielkiego miłośnika kina i początkującego filmowca. Sammy przypadkiem poznaje dramatyczną rodzinną tajemnicę i odkrywa przy okazji, że kino w niezwykły sposób pomaga nam odkrywać prawdę o naszych bliskich i o nas samych.