Spotkania w ramach Młodzieżowego Klubu Filmowego odbywają się w każdy pierwszy wtorek miesiąca, o godz. 17:00 i są okazją do dyskusji w gronie nastoletnich kinomanów o niebanalnych tytułach wchodzących właśnie na ekrany kin.

Pierwsze spotkanie w nowym roku minie nam niespiesznie, przy czarującym i pełnym ciepła filmie „Truflarze” – dokumencie, który skradł już serca widzów na całym świecie. Wspólnie z Carlo, Enrico, Piero i Sergio oraz ich ukochanymi psami przeniesiemy się na kilka chwil do włoskiego Piemontu, by poszukać niezwykle rzadkich i drogich trufli Alba. Bohaterowie – starsi panowie, którzy latami zbierali najcenniejszą, białą odmianę trufli oraz fantastycznie sfilmowane sceny ludzko-psiej zażyłości to niewątpliwie największa siła tej opowieści. Podczas najbliższego spotkania porozmawiamy o tym, dlaczego u schyłku życia nie wyobrażają sobie, że mogą robić cokolwiek innego. W filmie pojawia się również wątek coraz bardziej inwazyjnego naporu sprzedawców. Będzie to dla nas punkt odniesienia do dyskusji o wyrafinowanej sztuce zbierania trufli i wiekowej tradycji oraz o tym, jak łatwo mogą one zostać sprowadzone do kapitalistycznego zysku. „Truflarze” mają w sobie jednak wzruszającą lekkość, która sprawia, że to niezwykły – cytując jednego z krytyków – hymn na cześć życia i wszystkich jego smaków.

 

Premiera najnowszego filmu Pedra Almodóvara „Matki równoległe” została przeniesiona na luty, więc będziemy musieli jeszcze chwilę na nią poczekać, ale mamy nadzieję, że również uda nam się go wspólnie obejrzeć.

 

04.01.2022, godz.: 17:00
Bilety: 13 zł za okazaniem legitymacji szkolnej lub w cenie regularnej dla osób dorosłych.

 

Prowadzący: Tadeusz Kokurewicz – nauczyciel z XII Liceum Ogólnokształcącego, który pełni rolę prelegenta, słuchacza oraz prowadzącego dyskusję.