Rzucając wyzwanie służbie zdrowia i polskiemu systemowi edukacji, Maryśka, nie cofnie się przed niczym, żeby osiągnąć swój cel i zapewnić synowi społeczną akceptację i zrozumienie. „Śubuk” w reż. Jacka Lusińskiego to trafiająca prosto w serce, wypełniona emocjami, optymizmem i czułym humorem opowieść
o kobiecej sile, radości życia, odmiennym postrzeganiu świata i ukrytym potencjale, który drzemie w każdym z nas. To inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia młodej matki chłopca w spektrum autyzmu, której wieloletni upór i walka z biurokracją oraz ludzką bezdusznością doprowadziły do istotnych zmian w polskim społeczeństwie. W roli głównej, po raz pierwszy w swojej karierze, występuje Małgorzata Gorol. Wspierają ją m.in.: Andrzej Seweryn i Aleksandra Konieczna, a także pojawiający się po raz pierwszy na ekranie – Wojtek Krupiński i Wojciech Dolatowski.

 

Spotkania skierowane do nauczycieli odbywają się w każdy ostatni wtorek miesiąca, o godz. 16. Rozpoczynamy je godzinnym warsztatem, podczas którego uczestnicy mogą rozwinąć swoją kreatywność, wymienić się pomysłami oraz zainspirować do nowych form aktywności, a kończymy porcją dobrego kina. Wybieramy filmy z bieżącego repertuaru, ale sięgamy również po klasyki, które zyskały popularność i sympatię widzów.

 

31.01.2023, 16:00 – warsztat, 17:00 – pokaz filmu
Wstęp jest bezpłatny, po wcześniejszej rezerwacji miejsc, której można dokonać wysyłając wiadomość na adres: edukacja@dcf.wroclaw.pl.

 

Cykl realizowany we współpracy z Departamentem Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia i Wrocławskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli.