„Powodzenia, Leo Grande” w Filmowym Klubie Nauczyciela już 20. czerwca!

To film, któremu nie można się oprzeć. Subtelny i dowcipny, a przy tym inteligentnie łamiący tabu. Nancy jest emerytowaną nauczycielką i wdową, która przez całe swoje życie miała tylko jednego partnera seksualnego – swojego męża. Zamknięta w świecie kompleksów i ukrywanych pragnień, postanawia przeżyć przygodę z młodym sex workerem, przedstawiającym się jako Leo Grande. Leo okazuje się doskonałym uwodzicielem, o czarującym wyglądzie, ale również niecodziennej erudycji. W nietypowych okolicznościach hotelowego pokoju Nancy nieoczekiwanie pobiera lekcję akceptacji samej siebie.

W rolach głównych: niezastąpiona Emma Thompson i dotrzymujący jej kroku Daryl McCormack, których duet zapamiętacie Państwo na długo.

Warsztaty poprowadzi dla nas Małgorzata Konieczna – autorka minimalistycznych kolaży słownych publikowanych na stronie „Wycinki w termosie”. Prowadzi warsztaty kreatywne z tworzenia kolaży i współpracuje z Kwartalnikiem Przekrój. Wycina w domu, niektóre słowa gubi. W odpływie wanny zdarza jej się znaleźć „świat”, a bosą stopą wejść w „uwikłanie”.

Spotkania skierowane do nauczycieli odbywają się w każdy ostatni wtorek miesiąca, o godz. 16. Rozpoczynamy je godzinnym warsztatem, podczas którego uczestnicy mogą rozwinąć swoją kreatywność, wymienić się pomysłami oraz zainspirować do nowych form aktywności, a kończymy porcją dobrego kina. Wybieramy filmy z bieżącego repertuaru, ale sięgamy również po klasyki, które zyskały popularność i sympatię widzów.

 

20.06.2023, 16:00 – warsztat, 17:00 – pokaz filmu

Wstęp jest bezpłatny, po wcześniejszej rezerwacji miejsc, której można dokonać wysyłając wiadomość na adres: edukacja@dcf.wroclaw.pl.