W slangu pracowników socjalnych dzieci takie jak dziewięcioletnia Benni nazywane są „Systemsprenger”. Za agresją, krzykiem i gwałtownością dziewczynki stoi jeden cel – desperacka chęć powrotu do domu i życie u boku ukochanej mamy. Kobieta ma jednak spore wątpliwości, obawiając się, że córka nie pozwoli jej ułożyć sobie życia na nowo. Benni nie chce się zmieniać i współpracować z opiekunami, a do jakiekolwiek placówki by nie trafiła, prędzej czy później zostaje z niej wydalona. Kiedy kolejne sposoby współpracy okazują się zawodne, na drodze dziewczynki pojawia się nowy opiekun – Micha. Czy poradzi sobie tam, gdzie wszyscy inni zawiedli? Czy wszystko ułoży się tak, jak nakazywałyby scenariuszowe reguły utrwalone przez niejedną tego typu historię? Tego dowiemy się podczas najbliższego spotkania Filmowego Klubu Nauczyciela, podczas pokazu filmu „Błąd systemu” w reż. Nory Fingscheidt.

Podczas warsztatu spotkamy się z panią Aleksandrą Korolik-Kubrakiewicz – psycholożką, trenerką i edukatorką seksualną.

Spotkania skierowane do nauczycieli odbywają się w każdy ostatni wtorek miesiąca, o godz. 16. Rozpoczynamy je godzinnym warsztatem, podczas którego uczestnicy mogą rozwinąć swoją kreatywność, wymienić się pomysłami oraz zainspirować do nowych form aktywności, a kończymy porcją dobrego kina. Wybieramy filmy z bieżącego repertuaru, ale sięgamy również po klasyki, które zyskały popularność i sympatię widzów.

 

28.03.2023, 16:00 – warsztat, 17:00 – pokaz filmu

 

Wstęp jest bezpłatny, po wcześniejszej rezerwacji miejsc, której można dokonać wysyłając wiadomość na adres: edukacja@dcf.wroclaw.pl.

 

Cykl realizowany we współpracy z Departamentem Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia i Wrocławskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli.