Od ponad dwustu dziesięciu lat w środku lasu rośnie majestatyczny dąb, który daje schronienie jego licznym mieszkańcom. Poznajcie wpadających z wizytą przyjaciół, zbłąkanych wędrowców, czułych kochanków, złych sąsiadów oraz bezwzględne drapieżniki. Ta niezwykła, godna wszystkich nagród filmowych obsada, to m.in. wiewiórki, ryjkowce, sójki, mrówki i myszy polne. Zanurzcie się wszystkimi zmysłami w ten tętniący życiem, brzęczący i szeleszczący (słyszycie to?) niezwykły mikrokosmos, który, jesteśmy przekonani, zaskoczy Was i uwiedzie.

 

Serdecznie zapraszamy na dwa pokazy specjalne w ramach Dnia Edukacji Narodowej:

– godz. 10:30 dla grup zorganizowanych, bilety w cenie 13 zł,
– godz. 17:00 dla nauczycieli, wstęp bezpłatny.

Rezerwacja miejsc: edukacja@dcf.wroclaw.pl

 

Po filmie możecie Państwo przeprowadzić z uczniami rozmowy na temat koegzystencji różnych gatunków zwierząt i ekosystemu, pór roku i cyklów przyrody, ekologii, zwyczajów leśnych zwierząt, konwencji filmu przyrodniczego czy pozawerbalnych środków filmowej narracji. Zajęcia lekcyjne dookoła filmu można również połączyć z lekturą fragmentów książek „Sekretne życie drzew” oraz „Sekretne życie roślin”.

 

Pssst! W tym dniu serdecznie zapraszamy Państwa na pozostałe seanse repertuarowe, które specjalnie dla Was w cenie 16 zł.