Czy każdy może zostać bohaterem filmu? Czy świat da się zamknąć w jednym kadrze? W maju wspólnie obejrzymy „Film balkonowy”, w którym reżyser Paweł Łoziński przygląda się ludziom z balkonu swojego mieszkania na Saskiej Kępie. Przechodzą mieszkańcy dzielnicy albo przypadkowi goście; uśmiechnięci, smutni, zamyśleni, zagapieni w telefony, młodzi i starzy. Autor zaczepia ich, zadaje pytania, rozmawia o tym, jak radzą sobie z życiem. Stojąc tam z kamerą przez ponad 2 lata stworzył miejsce dialogu, świecki konfesjonał, przy którym każdy może się zatrzymać i opowiedzieć o sobie innym ludziom. Bohaterowie niosą w sobie zagadki i tajemnice i nie dają się łatwo zaszufladkować. Każda ludzka historia jest wyjątkowa, a życie okazuje się nie do wymyślenia. Dokument został wyróżniony na wielu festiwalach, w tym w Locarno czy Biarritz, a także na
18. Millennium Docs Against Gravity.

 

31.05.2022, 16:00 – warsztat, 17:00 – pokaz filmu

 

Spotkania skierowane do nauczycieli odbywają się w każdy ostatni wtorek miesiąca, o godz. 16. Rozpoczynamy je godzinnym warsztatem, podczas którego uczestnicy mogą rozwinąć swoją kreatywność, wymienić się pomysłami oraz zainspirować do nowych form aktywności, a kończymy porcją dobrego kina. Wstęp jest bezpłatny, po wcześniejszej rezerwacji miejsc, której można dokonać wysyłając wiadomość na adres: edukacja@dcf.wroclaw.pl.

 

Cykl realizowany we współpracy z Departamentem Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia i Wrocławskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli.