Nowy Rok przywitamy kameralnym i przepełnionym czułością czarno-białym filmem „C’mon C’mon”. Jest to wielki powrót reżysera Mike’a Millsa, twórcy niezapomnianych „Debiutantów”, a także pierwsza rola Joaquina Phoenixa od czasu „Jokera”. Jego bohater – Johnny, to nowojorski singiel, a przy tym uroczy i ciepły dziennikarz radiowy, który uczy się uważnie słuchać, budować trwałe więzi i naprawiać błędy przeszłości. Przemierza Amerykę z mikrofonem, pytając dzieci i młodzież o ich życie, marzenia, supermoce i plany na przyszłość. Po drodze reporter odwiedza mieszkającą w Los Angeles siostrę, z którą nie rozmawiał od lat, a która teraz potrzebuje jego pomocy. Żeby wesprzeć ją w opiece nad dziewięcioletnim synkiem, Johnny zabiera go ze sobą do Nowego Jorku. Wspólna podróż okaże się dla niego lekcją cierpliwości i odpowiedzialności. Ta poruszająca opowieść jest odpowiedzią na niepokój i niepewność naszych czasów – uczy wzajemnej troski, okazywania emocji, zszywania naderwanych więzi, a jednocześnie buduje mosty pomiędzy pokoleniami, dodaje otuchy i przykleja plastry na nasze najdotkliwsze rany.

 

25.01.2022, 16:00 – warsztat, 17:00 – pokaz filmu

 

Spotkania skierowane do nauczycieli odbywają się w każdy ostatni wtorek miesiąca, o godz. 16. Rozpoczynamy je godzinnym warsztatem, podczas którego uczestnicy mogą rozwinąć swoją kreatywność, wymienić się pomysłami oraz zainspirować do nowych form aktywności, a kończymy porcją dobrego kina. Wstęp jest bezpłatny, po wcześniejszej rezerwacji miejsc, której można dokonać wysyłając wiadomość na adres: edukacja@dcf.wroclaw.pl.

 

Cykl realizowany we współpracy z Departamentem Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia i Wrocławskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli.