W czwartek 8 listopada o godz. 12.00 zapraszamy na pokaz filmu „W absolutnej ciszy” w reżyserii Łukasza Śródki, poświęconego wrocławskiemu malarzowi Konradowi Jarodzkiemu, byłemu rektorowi Akademii Sztuk Pięknych, nestorowi trzech pokoleń wrocławskich artystów. Wstęp: 10 zł. 

O filmie:
Rok 1971. Ogólnopolskie sympozjum artystyczne „Ziemia Zgorzelecka”. Wrocławski artysta Konrad Jarodzki bierze kilka szpul bawełnianej taśmy i udaje się do pobliskiej kopalni odkrywkowej węgla brunatnego. Tam rozciąga kilka kilometrów białej materii, próbując w szaleńczym wysiłku okiełznać niejako znajdującą się wokół przestrzeń.

Tak powstaje akcja „Zapis przestrzeni”. Do dziś na zdjęciach z tego wydarzenia uderza kontrast między przecinającą powietrze rachityczną taśmą a dominującym, bezdusznym, budzącym niepokój krajobrazem. Fascynująca manifestacja kruchości działań jednostki w zderzeniu z naturą, kulturą i jednocześnie świadectwo niezłomności ludzkiego dążenia w próbach nadawania sensu otaczającej nas rzeczywistości. Symbol życia i twórczości Konrada Jarodzkiego, a może i człowieka w ogóle.

Łukasz Śródka:
Reżyser, scenarzysta, kolorysta, operator obrazu i producent filmowy. Współzałożyciel niezależnego studia filmowego Camera Nera. Autor kilkudziesięciu krótkich form filmowych o charakterze dokumentalnym, fabularnym, eksperymentalnym i komercyjnym oraz pełnometrażowego filmu dokumentalnego „W absolutnej ciszy”. Laureat IX Dolnośląskiego Konkursu Filmowego oraz innych polskich i międzynarodowych nagród filmowych. Swoje prace prezentował na festiwalach w Polsce, Europie, Ameryce Północnej i Azji.

Godzina: 12:00 | Sala: Lwów
Bilety: 10 zł

Ilość miejsc jest ograniczona, obowiązuje rezerwacja miejsc poprzez wysłanie zgłoszenia na adres: edukacja@odrafilm.pl. Kino DCF uczestniczy w projekcie „Szkoła w Mieście”.