Zapraszamy najmłodszych widzów na specjalne seanse dla dzieci i młodzieży w okresie zimowym. W programie znajdą się seanse repertuarowe oraz dedykowane. Zobaczymy takie tytuły jak: „Chłopiec z burzy” czy „Sekretny świat kotów”. Bilety w cenie 13 zł.

SEANSE REPERTUAROWE – godziny i terminy projekcji zgodnie z repertuarem znajdującym się na stronach DCF.

Chłopiec z burzy, reż. Shawn Seet, Australia, 2019

Zabawna, wzruszająca i mądra opowieść o niezwykłej przyjaźni, która daje siłę na całe życie. Laureat Oscara GEOFFREY RUSH w ekranizacji jednej z  najpiękniejszych powieści dla młodych widzów.

Kilkuletni Michael mieszka z tatą w małej chatce nad brzegiem oceanu. Pewnego dnia, podczas zabawy na plaży, znajduje trzy osierocone malutkie pelikany. Tak zaczyna się niezwykle wzruszająca, pełna humoru i przygód opowieść o przyjaźni chłopca z jednym z pelikanów, zwanym Panem Percivalem. Historia o tym, jak wiele potrafią sobie dać i jak wiele mogą się od siebie nauczyć. Mozolna nauka latania, walka z kłusownikami polującymi na nadmorskie ptaki i niekończące się wspólne wygłupy, zacieśniają niezwykłą więź między Michaelem a zwierzęciem.

Sekretny świat kotów, reż. Gary Wang, Chiny 2018

Życie młodego kota Cape’a to istna sielanka. Mieszka z tatą u dobrych ludzi, gdzie niczego im nie brakuje. Państwo są przekonani, że lepiej ułożonych i grzeczniejszych kotów ze świecą szukać. Ale wkrótce odkryją, że nie do końca mieli rację! Cape to niespokojny duch, który od dziecka marzy o wielkiej przygodzie. Gdy usłyszy opowieść o mitycznej kociej krainie, postanowi wbrew rodzicielskim zakazom wyruszyć w drogę. Wielki świat okazuje się bardziej skomplikowany i niebezpieczny niż mały kotek sobie wyobrażał. Na szczęście z pomocą Cape’owi rusza tata, który musi porzucić kanapowy tryb życia i przypomnieć sobie jak to było być młodym dachowcem. Po drodze dołącza do niego urocza kotka Miau i pewna postrzelona papuga. Wkrótce mały Cape odkryje to o czym marzą wszystkie koty, ale czy będzie to owa tajemnicza kraina… to się dopiero okaże. Ciekawość to pierwszy stopień do przygody!

SEANSE DEDYKOWANE – szkoły mają możliwość wyboru tytułu spośród katalogu znajdującego się poniżej, ustalenia wybranego dnia i godziny seansu poprzez przesłanie zgłoszenia na adres edukacja@dcf.wroclaw.pl

 1. Klakson i spółka, reż. Yusry Abd Halim, Malezja, Dżibuti, Malediwy, Brunei, 2018
 2. Co w trawie piszczy, reż. Antoon Krings, Arnaud Bouron, Francja, Luksemburg, 2018
 3. Cudowny chłopak, reż. Stephen Chbosky, Hongkong, USA, 2017
 4. Królowa Śniegu: Po drugiej stronie lustra, reż. Robert Lence, Aleksey Tsitsilin, Rosja, 2018
 5. Miśków 2-óch w Nowy Jorku, reż. Tim Maltby, Indie, USA, 2018
 6. Kopciuszek. Historia prawdziwa, reż. Lynne Southerland, USA, 2018
 7. Tito i obcy, reż. Paola Randi, Włochy, 2018
 8. Biały kieł, reż. Alexandre Espigares, Francja, Luksemburg, USA, 2018
 9. Książę Czaruś, reż. Ross Venokur, Kanada, USA, 2018
 10. Kuba Guzik, reż. Dennis Gansel, Niemcy, 2018
 11. Odlotowy nielot, reż. Árni Ásgeirsson, Belgia, Islandia, 2018
 12. Luis i obcy, reż. Wolfgang Lauenstein, Christoph Lauenstein, Dania, Luksemburg, Niemcy, 2018
 13. Bella i Sebastian, reż. Nicolas Vanier, Francja, 2013
 14. Bella i Sebastian 2, reż. Christian Duguay, Francja, 2015
 15. Bella i Sebastian 3, reż. Clovis Cornillac, Francja, 2017
 16. Władcy Przygód. Stąd do Oblivio, reż. Tomasz Szafrański, Polska, 2018

Na wszystkie proponowane tytuły obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc, poprzez przesłanie zgłoszenia na adres: edukacja@wroclaw.dcf.pl.

Bilety grupowe (minimum 10 osób) w cenie 13 zł. Uczestniczymy w programie Szkoła w Mieście.