Filmowy Klub Seniorów - luty 2019

  • 5 – OBCE NIEBO, reż. DARIUSZ GAJEWSKI - Polska, Szwecja - 2015 - 105 min.
  • 12 – KSIĘGARNIA Z MARZENIAMI, reż. ISABEL COIXET - Hiszpania, Niemcy, Anglia - 2017 – 110 min.
  • 19 – NIEZWYKŁA PODRÓŻ FAKIRA, KTÓRY UTKNĄŁ W SZAFIE, reż. KEN SCOTT - Francja, USA - 2018 - 90 min.
  • 26 – MOMO, reż. VINCENT LOBELLE, SEBASTIEN THIERY - Francja 2017 - 85 min.

Seanse - wtorki godz. 12.00 | Bilety - 12 złotych

obce nieboOBCE NIEBO

Oparta na faktach historia małżeństwa, któremu odebrano dziecko. Obraz Dariusza Gajewskiego celnie piętnuje absurdy prawa. Oczekiwanie na triumf sprawiedliwości trzyma nas w napięciu jak w dobrym thrillerze, a może jak we współczesnej wersji „Procesu” Kafki. To film czysty gatunkowo, przejrzysty w reżyserskich intencjach i bezpretensjonalny w założeniach. Opowiada o sprawie aktualnej, zwłaszcza dziś, lecz także ponadczasowej.


ksiegarnia z marzeniamiKSIĘGARNIA Z MARZENIAMI 

Akcja filmu rozgrywa się w niewielkim angielskim miasteczku. Jego główna bohaterka przejmuje popadające w ruinę domostwo i przekształca je w jedyną w miasteczku księgarnię. Czyni to z miłości do książek i tęsknoty za zmarłym przed laty mężem-bibliofilem. Jej działania spotykają się jednak z oporem bezdusznego środowiska, z niezrozumieniem i zawiścią oraz interesami tubylczej ludności, co powoduje cały szereg konfliktów, ale stwarza też nadzieję i wiarę w potęgę marzeń.


niezwykla podroz fakira

NIEZWYKŁA PODRÓŻ FAKIRA, KTÓRY UTKNĄŁ W SZAFIE

Już sam tytuł sugeruje przedziwną filmową przygodę. To kolorowa, pełna nie tylko energii i emocji, ale też mądrości komedia, w której zakochają się wszyscy amatorzy filmowych baśni. To również piękna i wzruszająca opowieść miłosna. Jest w niej magia i olbrzymia dawka pozytywnej energii. Ta historia porusza aktualne tematy oferując mądrość i prostą lekcję życia. Po wyjściu z kina na pewno poczujemy się lżejsi, szczęśliwsi, a na świat, na ludzi i na swoją przyszłość spojrzymy przez różowe okulary.


momo

MOMO

Bezdzietna para mieszkająca na cichych przedmieściach Paryża wiedzie sobie spokojne życie. Pewnego dnia odkrywają w swoim domu nieproszonego gościa oznajmiającego, że jest ich synem. Gość mówi dziwną gwarą, na mamę mówi MOMO, a kolejne godziny i dni ujawniają dalsze niesamowite wydarzenia. Czy to już rodzinna katastrofa czy tylko koszmarny sen? A może po prostu pomysł na dość dziwną filmową zabawę z morałem?

radioram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw
wtwlogo strefawroclaw radiowroclaw wroclawmiastospotkan logo skil logo skil logo skil