Filmowy Klub Seniorów - czerwiec 2017


  • 6 - NIEZNAJOMA DZIEWCZYNA, reż. Jan-Pierre, Luc Dardenne, Belgia, Francja, 2016 - 1965 - 105'               
  • 13 - FUKUSHIMA, MOJA MIŁOŚĆ, reż. Doris Dorre, Niemcy, 2016 - 105'
  • 20 -  FAIR PLAY, reż. Andrea Sedlackova, Czechy, Słowacja, Niemcy, 2014 - 100'
  • 27 – CO PRZYNOSI PRZYSZŁOŚĆ, reż. Mia Hansen-Love, Francja, Niemcy, 2016 - 100' 

 


Seanse - wtorki godz. 12.00 | Bilety - 10 złotych


nieznajoma dziewczynaNIEZNAJOMA DZIEWCZYNA

Młoda kobieta puka do drzwi pewnej lekarki Jenny. Nie zostaje przyjęta na wizytę, bo pani doktor jest już po godzinach pracy. Nazajutrz, na placu budowy blisko kliniki, w której pracuje, policja znajdzie ciało tkobiety. Teraz trapiona wyrzutami sumienia Jenny, chce na własną rękę ustalić tożsamość zmarłej i zapewnić jej godny pochówek. To wydarzenie staje się pretekstem do sportretowania środowiska lekarskiego, ale staje się też okazją do bardziej wszechstronnego i uniwersalnego spojrzenia na problemy społeczne i moralne dzisiejszego świata. 
 


FUKUSHIMAFUKUSHIMA, MOJA MIŁOŚĆ

Młoda Niemka, Marie wyjeżdża do Japonii, aby wnieść trochę radości do życia mieszkańców Fukushimy, dotkniętej trzęsieniem ziemi, tsunami i awarią elektrowni jądrowej w 2011 roku.  Marie trafia do schroniska, gdzie mieszkają głównie starsi ludzie,      a na jej drodze staje jedna z mieszkanek schroniska, która uparła się wrócić do zrujnowanego domu w zakazanej „strefie zero”. Te dwie całkowicie różniące się kobiety  w miarę jak stopniowo się poznają, nawiązują ze sobą wspaniałą więź, uczą się dystansu do życia, otwierają się na niezwykłą duchowość dwóch różnych światów, z których pochodzą. A wszystko dzieje się w skromnym, ascetycznym, ale też pełnym poezji filmie.
 


fair playFAIR PLAY

Akcja filmu rozgrywa się w latach osiemdziesiątych w komunistycznej Czechosłowacji. Młoda i utalentowana biegaczka Anna zostaje wybrana do drużyny narodowej i rozpoczyna treningi, aby zakwalifikować się na igrzyska olimpijskie. Trener jest przekonany, że młodej sportsmence uda się zdobyć medal, zwłaszcza, że podaje jej sterydy i to w tajemnicy przed nią samą. Matka Anny zdaje sobie sprawę, że to dla córki wielka szansa i że może wykorzystać wyjazd na olimpiadę, by uciec z kraju, dlatego godzi się na podawanie dziecku szkodliwych specyfików. Trener dziewczyny boi się z kolei narazić partyjnym, którzy próbują udowodnić, że blok wschodni produkuje największe gwiazdy sportu. Anna staje szatem przed trudnym wyborem …
 


co przynosi przyszloscCO PRZYNOSI PRZYSZŁOŚĆ


Czterdziestoletnia Nathalie uczy filozofii w szkole średniej w Paryżu. Z pasją wykonuje swoją pracę, a szczególną przyjemność sprawia jej przekazywanie uczniom zamiłowania do samodzielnego myślenia. Jako zamężna kobieta z dwójką dzieci dzieli swój czas między rodzinę, byłych uczniów i zaborczą matkę. Pewnego dnia mąż oświadcza, że zostawia ją dla innej kobiety.  Nathalie musi na nowo ułożyć swoje życie. W ciągu kilku miesięcy musi uporać się z odejściem męża, psychotyczną matką i niekorzystnymi zmianami w pracy. Świat, który znała, stopniowo odchodzi w zapomnienie. „Co przynosi przyszłość” to film intymny, zrealizowany w autentycznych wnętrzach i plenerach, skłaniający do wieloznacznych interpretacji i osobistych refleksji.


ram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw wtwlogo