Filmowy Klub Seniorów - sierpień 2017


  • 1 - HUBAL, reż. Bohdan Poręba, Polska, 1973 - 125'        
  • 8 - DUSIGROSZ, reż. Fred Cavaye, Francja, 2016 - 90'
  • 22 -  IDOL, reż. Dan Fogelman, USA, 2015 - 105'
  • 29 – BOSKA FLORENCE, reż. Stephen Frears, USA, Anglia, 2016 - 110' 

 


Seanse - wtorki godz. 12.00 | Bilety - 10 złotych


hubalHUBAL

Heroiczna, a zarazem tragiczna historia legendarnego majora Henryka Dobrzańskiego – Hubala. Był on wnukiem powstańca z 1863 roku, uczestnikiem II Brygady Legionów Polskich gen. Józefa Hallera, słynnym jeźdźcem, członkiem polskiej ekipy na olimpiadzie w Amsterdamie w 1928 roku. Ale przede wszystkim był twórcą i dowódcą - pierwszego partyzanckiego oddziału II wojny światowej, który nie złożył broni po klęsce wrześniowej. Film „Hubal” to epicki obraz kilkumiesięcznej walki oddziału majora Henryka Dobrzańskiego, to jeden z najlepszych filmów dotyczących tych wydarzeń w polskiej historii. To utwór wybitny, zrealizowany z wielkim rozmachem, świetnie zagrany i stanowiący kanon polskiego kina. W roli głównej Ryszard Filipski, a muzyka Wojciecha Kilara na długo pozostanie w naszej pamięci.
 


dusigroszDUSIGROSZ

Pod prysznic wchodzi ze stoperem. Myje się wyłącznie w zimnej wodzie. Telewizję ogląda przez lornetkę w oknie sąsiada. W domu korzysta tylko ze światła ulicznych neonów. Utalentowany skrzypek Francois Gautier od dziecka jest chorobliwie skąpy. Nie związał się z kobietą, bo nawet zakup uschłych kwiatów to w jego oczach finansowe szaleństwo. Pewnego dnia jednak świat Francois staje na głowie, gdy do orkiestry dołącza młoda i piękna wiolonczelistka, którą oczaruje jego muzyczny talent. A to dopiero początek niespodzianek.
 


idol filmIDOL

Bohater filmu – Danny Collins - to gwiazdor muzyki, pełen pasji showman, typowy produkt wytwórni muzycznych z prywatnym samolotem, willą z basenem oraz młodszą od siebie o co najmniej ćwierć wieku atrakcyjną żoną. Ale to również zmęczony intensywnym życiem i karierą emeryt pragnący poczuć ciepło domowego ogniska z kochającą rodziną u boku. W dodatku przytrafiła mu się niewiarygodna historia: dostał list od Jacka Lennona i w dodatku zdecydowanie za późno. Komplikacji jest więc mnóstwo, ale radzi sobie z nimi Al Pacino i czyni to doskonale. Idealnie balansuje na granicy komizmu i przerysowania, udanie oddając podwójną naturę wypalonego gwiazdora. "Idola" zainspirowała prawdziwa historia, a Al Pacino sprawia, że jesteśmy skłonni w nią uwierzyć.boskaBOSKA FLORENCE

Florence Foster Jenkins kochała muzykę ponad życie. Niestety bez wzajemności. Natura obdarzyła ją słuchem i głosem, które nawet głuchego doprowadziłyby do rozpaczy. Florence jednak pragnęła śpiewem podbić świat i w pewnym sensie jej się to udało. Jako dziedziczka sporej fortuny i narzeczona  brytyjskiego aktora arystokraty posiadała atuty, przy których jej brak talentu wydawał się nieistotną przeszkodą.  Po pewnym czasie, gdy wieść o "najgorszej śpiewaczce świata" zaczęła się roznosić, ludzie chcieli przychodzić na jej występy, by po prostu się pośmiać. Oglądaliśmy już w naszym programie „Niesamowitą Marguerite” – teraz czeka nas inna wersja opowieści o tej niezwykłej postaci, tym razem z Meryl Streep w roli głównej.


ram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw wtwlogo