Filmowy Klub Seniorów - maj 2018

  • 8 - GOLD, reż. STEPHEN GAGHAN - USA - 2016 - 120 min.

SEANSE W RAMACH
15. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity
  • 15 - CZŁOWIEK DELFIN, reż. LEFTERIS CHARITOS - Grecja – 2017 – 90 min.
  • 18 - TWARZE, PLAŻE, reż. AGNES VARDA – Francja - 2017 - 90 min.


  • 22 - LATO W PROWANSJI, reż. ROSE BOSCH - Francja - 2014 – 105 min.
  • 29 – LEONARD COHEN: I’M YOUR MAN, reż. LIAN LUNSON - USA - 2005 - 100 min.


Seanse - wtorki godz. 12.00 | Bilety - 11 złotych

goldGOLD

Główny bohater filmu nie ma szczęścia w interesach. Postanawia zdobyć fortunę dzięki swemu zamiłowaniu do przygód i ryzyka. Wraz z szanowanym podróżnikiem wyrusza do Indonezji, by w sercu tamtejszej dżungli szukać złota. Śmiałkowie będą musieli zmierzyć się z roznoszącymi malarię moskitami, skorumpowaną lokalną sitwą, a także nieprzebierającą w środkach konkurencją. A gdy misja się uda, okaże się, że tam gdzie są wielkie pieniądze, zaczynają się wielkie kłopoty, ale także próba charakterów i ukazanie szorstkiej męskiej przyjaźni.

 


czlowiek-delfinCZŁOWIEK DELFIN
Jacques Mayol to wielokrotny rekordzista świata w nurkowaniu głębinowym, określany mianem człowieka delfina. Jego bogate życie stało się inspiracją wyświetlanego u nas filmu Luca Bessona „Wielki błękit”. Udamy się wraz z nim w fascynującą podróż przez Japonię, Miami, Marsylię, wyspy Caicos, Kalymnos i Elbę do podwodnego świata, zanurzając się w zmysłowym doświadczeniu swobodnego nurkowania. Poznamy charyzmatycznego człowieka, rozdartego między lądem a wodą, który ryzykował życie nie tylko dla sławy. Film splata wspaniałą współczesną fotografię podwodną w wykonaniu najlepszych na świecie nurków z intymnymi komentarzami najbliższych przyjaciół i rodziny Mayola.

 


twarze-plazeTWARZE, PLAŻE

Słynna francuska reżyserka filmowa Agnès Varda (90 lat) oraz znany francuski fotograf, uliczny artysta, graficiarz ukrywający się pod inicjałami JR (34 lata) udali się w podróż starą, przerobioną na jeżdżący aparat fotograficzny furgonetką, w środku której znajdowała się „fotobudka”, a także sprzęt pozwalający wywołać zrobione zdjęcia i drukować je w wielkim formacie. Powstał oryginalny film drogi - portret zanikających powoli miejsc, czasów i ludzkich losów i to z dala od miejskiego zgiełku. Obrazy stworzone w tym eksperymencie bywają piękne, wzruszające, zabawne, ale i budzące niepokój.


lato-w-prowansjiLATO W PROWANSJI

Wzruszająca, pełna pozytywnej energii, ciepła i humoru podróż do słonecznej Prowansji. Typowi „miastowi” nastolatkowie z Paryża na skutek pewnych zawirowań rodzinnych trafiają na prowincję do dziadka, którego nie widzieli od lat. Dziarski, choć nieco zrzędliwy dziadek (wspaniała rola Jeana Reno!) zafunduje wnukom – mieszczuchom twardą lekcję prawdziwego życia bez smartfonów, komórek i innych „nowoczesnych” gadżetów. Przeżyją prawdziwą szkołę życia i wakacje, których nigdy nie zapomną. A my przypomnimy sobie, jak kiedyś wyglądał normalny świat. I pewnie za nim zatęsknimy!leonardLEONARD COHEN: I’M YOUR MAN

To film o życiu i karierze Leonarda Cohena. Pretekstem do jego powstania jest przygotowanie do wielkiego jubileuszowego koncertu Mistrza w Sydney Opera House. W koncercie tym wystąpili m.in. Nick Cave , Jarvis Cocker , Teddy Thompson i wielu innych wybitnych artystów. W tym niezwykłym dokumencie usłyszymy także jego autentyczne wypowiedzi o życiu, o świecie, o sztuce, o karierze, o szukaniu przyjaźni. Koniec filmu zawiera występ Leonarda Cohena. To prawdziwa uczta duchowa – dla oka i dla ucha.
ram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw wtwlogo