Filmowy Klub Seniorów - kwiecień 2019

  • 2 – KOBIETA Z LODU, reż. BOHDAN SLAMA - Czechy, Słowacja, Francja - 2017 - 105 min.
  • 9 – MŁODOŚĆ ASTRID, reż. PRENILLE FISCHER CHRISTENSEN – Dania, Szwecja - 2018 – 125 min.
  • 16 – UCZCIWY CZŁOWIEK, reż. MOHAMMAD RASOULOF - Iran - 2017 - 117 min.
  • 23 – JUTRO BĘDZIEMY SZCZĘŚLIWI reż. HUGO GELIN - Francja, Anglia – 2016 – 120 min.
  • 30 – 41 DNI NADZIEI, reż. BALTASAR KORMAKUR – Islandia, Hongkong, USA 2018 – 95 min.

Seanse - wtorki godz. 12.00 | Bilety - 12 złotych.
Działalność FKS-u jest dotowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

kobieta z loduKOBIETA Z LODU

Tytułowa „kobieta z lodu” to postać zwyczajna, cicha, wycofana, ale ciepła i sympatyczna. Wykorzystywana przez rodzinę, najlepiej rozumiejąca się z wnuczkiem. A wszystko to do czasu. Tytułowy lód, a właściwie kąpiel w lodowatej wodzie zmienia wiele w jej życiu. Przed nami jawi się bardzo prawdziwy i osobisty portret dojrzałej kobiety zrealizowany tak, jak potrafią to czescy filmowcy: dobry pomysł, trochę humoru i spora porcja refleksji nad własną codziennością.


mlodosc astridMŁODOŚĆ ASTRID 

Znamy ją jako starszą panią, która napisała fenomenalne książki dla dzieci. Autorkę "Dzieci z Bullerbyn" poznajemy w pierwszych scenach filmu, gdy odbiera życzenia urodzinowe, przesłane przez dzieci z całego kraju. Potem film cofa nas do jej lat młodości. Nie jest to jednak tylko biografia popularnej pisarki, to przede wszystkim opowieść o losie niezależnej kobiety, która chce żyć na własnych warunkach i mieć możliwość rozwijania swojego niebywałego talentu literackiego.uczciwy czlowiek

UCZCIWY CZŁOWIEK

Główny bohater filmu prowadzi farmę z hodowlą ryb, jego żona kieruje miejscową szkołą dla dziewcząt, wspólnie wychowują syna. Pokonując wiele własnych kłopotów bohater nie chce jednak wchodzić w różne lokalne układy. I choć na każdym kroku zachęcany jest, by poszedł na nieuczciwe kompromisy, ugiął się, pokłonił przed kim trzeba, nie chce tego czynić. Stawką jest nie tylko jego godność, ale także przyszłość jego rodziny. A film zostawia nas z niełatwym dylematem i pytaniem o tytułową uczciwość.


jutro bedziemy szczesliwi

JUTRO BĘDZIEMY SZCZĘŚLIWI

Czarnoskóry Samuel to swobodny, pełen radości życia niebieski ptak buszujący beztrosko po Riwierze. Ale tylko do czasu, gdy pojawi się poznana jakiś czas temu kobieta i wręczy mu owoc jednonocnej przygody, po czym zniknie. Nasz bohater bez grosza i z berbeciem w nosidełku rozpoczyna pierwszy dzień swojego nowego życia. I choć można ten film traktować jak ważną i ciekawą refleksję o dojrzewaniu do odpowiedzialności - to i tak będziemy się świetnie bawić. A chusteczki też się przydadzą!


41 dni nadziei

41 DNI NADZIEI

Tami i Richard, dwoje szaleńczo zakochanych młodych żeglarzy, wyruszają w rejs przez Pacyfik do odległej o tysiące kilometrów Kalifornii. Nie mają pojęcia, że płyną wprost na spotkanie jednego z największych huraganów w historii. Czy mają jakieś szanse? Czy tytułowe 41 dni dadzą rzeczywiście nadzieję? Będziemy to śledzić wiedząc, że historia ta zdarzyła się naprawdę!

radioram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw
wtwlogo strefawroclaw radiowroclaw wroclawmiastospotkan logo skil logo skil logo skil