Filmowy Klub Seniorów - październik 2017


  • 3 - MAUDIE, reż.– AISLING  WALSH – Irlandia, Kanada -2016 – 125 min.       
  • 10 - DALIDA, reż.  LISA  AZUELOS – Francja - 2016  -  125 min.
  • 17 -  LA LA LAND, reż.  DAMIAN  CHAZELLE - USA - 2016 –  115 min.
  • 24 – KWARTET, reż.  DUSTIN  HOFFMAN - Anglia -  2012  -  100 min.

 


Seanse - wtorki godz. 12.00 | Bilety - 11 złotych


Maudie wydarzenieMAUDIE

Kolejny sezon w naszym  Klubie Seniorów zaczynamy od premierowego pokazu. "Maudie" to wzruszająca opowieść oparta na życiu malarki Maud Lewis, dziś uważanej za jedną z najważniejszych kanadyjskich artystek. Niesamowita historia o romansie pomiędzy samotnikiem (Ethan Hawke), a kruchą, ale pełną energii kobietą (Sally Hawkins), która pragnie niezależności, by móc z wielką pasją malować swoje wyjątkowe obrazy.

 


dalidaDALIDA

Film jest opowieścią o wspaniałym, ale też burzliwym i tragicznym życiu jednej z najwybitniejszych piosenkarek XX wieku - Dalidy.  Urodzona w Egipcie  - z matki Włoszki i ojca Francuza - Yolanda Gigliotti, od dzieciństwa marzyła o karierze. W 1954 roku wygrała miss Egiptu. Nagrodą główną, poza koroną, była rola w filmie. Jednak kariera filmowa nie poszczęściła się jej. Młoda dziewczyna spróbowała szczęścia na estradzie.  I od razu podbiła serca publiczności. W pamięci słuchaczy ciągle żyją jej piosenki: Bambino,  Paroles, Paroles,  Salma ya salama... czy Gigi L'amoroso.
 


la la landLA LA LAND

To laureat tegorocznego Oskara, ale także jeden z laureatów naszego klubowego plebiscytu. „La la land” to jednocześnie baśń o spełnianiu snów, a także słodko-gorzka opowieść o akceptowaniu tego, co w życiu niemożliwe. To wreszcie połączenie najlepszych tradycji dawnych klasycznych musicali i nowoczesnego kina.  Zachwycać mogą niesamowite piruety kamery, soczyste nasycone kolory, dopracowana choreografia i eleganckie kostiumy. A wszystko po to, by  brawurowy musical w duchu złotej ery Hollywoodu stał się  piękną kameralną historią miłosną.KwartetKWARTET

To debiut reżyserski Dustina Hoffmana. Mieszkańcy domu spokojnej starości emerytowanych muzyków operowych przygotowują się do gali, która ma zapewnić im finansowy dobrobyt i przetrwanie na kolejny rok. Zawsze w ten sposób obchodzą swoją „artystyczną” rocznicę. I zawsze pojawiają się na niej nieoczekiwane niespodzianki.  Mamy więc spektakl pełen pogodnego i wybuchowego humoru obfitującego w istną kopalnię dowcipnych zwrotów i powiedzeń - niektóre cytaty już stanowią klasykę kina komediowego. A przede wszystkim słyszymy kojące i łagodne dźwięki klasycznej muzyki operowej.
ram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw wtwlogo