Filmowy Klub Seniorów - sierpień 2018

  • 7 - MR GAGA, reż. TOMER HEYMANN – Izrael, Szwecja, Niemcy, Holandia - 2015 – 100 min.
  • 14 - PATERSON, reż. JIM JARMUSCH – USA, Francja, Niemcy - 2016 - 120min.
  • 21 - NASZA MŁODSZA SIOSTRA, reż. HIROKAZU KOREEDA – Japonia – 2015 - 130 min.
  • 28 – JAK OJCIEC I SYN, reż. HIROKAZU KOREEDA - Japonia - 2013 - 120 min.

Seanse - wtorki godz. 12.00 | Bilety - 11 złotych

mrgagaMR GAGA

„Mr. Gaga” opowiada o genialnym choreografie Ohadzie Naharinie, wieloletnim szefie najsłynniejszego zespołu tańca współczesnego z Izraela. Reżyser Tomer Heymann towarzyszył artyście przez 8 lat, aby ukazać jego życie i niezwykłą ewolucję jako tancerza, twórcy i człowieka. Stworzona przez Naharina technika zwana "GaGa" nazywana jest "językiem ruchu", ma odkrywać nowe sposoby komunikowania się, niecodzienne możliwości ciała, próbuje wyrażać niewyrażalne, szukać nowych sposobów porozumiewania się. Ten dokument pozwala lepiej zrozumieć i docenić sztukę, którą zajmuje się jego bohater. Ujawnia też głębszą myśl o relacji artysty z jego dziełem.


patersonPATERSON

Bohater naszego filmu - Paterson jest kierowcą autobusu. Wstaje wcześnie rano, je płatki z mlekiem, pakuje drugie śniadanie i wychodzi do pracy. Zanim włączy silnik autobusu, pisze wiersz, czasem wymienia parę słów z kierownikiem zmiany. W trasie słucha rozmów pasażerów, a gdy wreszcie podbije kartę, wraca do swojej dziewczyny Laury, wychodzi na spacer z psem, zatrzymuje się w barze, wysłuchuje stałych bywalców, zabija czas rozmową z barmanem. Dzień jak co dzień, a zarazem kolejny motyw , wokół której reżyser buduje wielką narrację o małych sprawach. Ten film nosi w sobie klimat specyficznych filmów Jima Jarmuscha – twórcy, który nie polubił stylu hollywoodzkiego kina i stworzył bardzo indywidualne, oryginalne, kameralne, subtelne, mądre i bliskie nam kino.


naszamlodszasiostraNASZA MŁODSZA SIOSTRA

Główne bohaterki filmu – trzy siostry: Sachi, Yoschino i Chica – jadą na japońską prowincję, żeby wziąć udział w pogrzebie ojca. Mężczyzna porzucił rodzinę dla innej kobiety wiele lat temu, co stworzyło specyficzną sytuację i dość niecodzienne relacje rodzinne. W dodatku na pogrzebie ojca bohaterki poznają młodszą od nich o kilkanaście lat przyrodnią siostrę, która, osierocona przez rodziców, jest żywym wspomnieniem traumy ich porzucenia. „Poszerzona” rodzina rozrasta się, ale nie bez konsekwencji dla dotychczasowej stabilności. To poważny pretekst do intensywnych wspomnień i rozliczeń. Śmiało można powiedzieć, że Koreeda osiągnął mistrzostwo w budowaniu portretów rodzinnych. "Nasza młodsza siostra" to precyzyjnie wyważona narracja, nasycona czułością i humanizmem.


jakojciecisynJAK OJCIEC I SYN

W kolejnym filmie reżysera Hirokazu Koreedy bohaterami są dwie pary: Nonomiya i Saiki. Sześć lat temu w obu tych rodzinach na świat przyszedł syn. Teraz dowiadują się, że ich synowie powędrowali nie do tych rąk, co potrzeba. Obie rodziny muszą zdecydować, co zrobić ze świadomością, że przez lata obdarzali miłością nie swoje dziecko. Wspólnie próbują się poznać, zrozumieć zaistniałą sytuację i nadać jej sens. Muszą na poważnie zająć się odpowiedzią na pytanie, jak ludzie mogą zachowywać się w tak przykrej dla wszystkich sytuacji.
ram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw wtwlogo
logo odra wroclawmiastospotkan logo skil logo skil logo skil