Młodzieżowy Klub Filmowy

Młodzieżowy Klub Filmowy to nowy cykl dla uczniów, który będzie okazją do spotkania i rozmów na temat filmów nowych, wchodzących właśnie na ekrany kin. Będzie można podyskutować o niebanalnych tytułach w gronie nastoletnich kinomanów, którzy są zainteresowani świadomy odbiorem sztuki. Zapraszamy w każdy pierwszy wtorek miesiąca o godz. 17.00 szczególnie licealistów, a także uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej.

Prowadzący cykl: Tadeusz Kokurewicz – film traktuje jako jedną z najwyższych form sztuki, a jednocześnie, jako sposób lepszego zrozumienia świata – odsłaniający pewną prawdę o człowieku. W kinie pociąga go zarówno filmowy realizm o odcieniach naturalistycznych – z wczesnego kina Larsa von Triera, jak i spokojny artyzm filmów Bela Tarra. Podczas spotkań klubu dyskusyjnego przyjmie rolę prelegenta, słuchacza oraz prowadzącego dyskusję.

Bilety: 12 zł za okazaniem legitymacji szkolnej.

Rezerwacja miejsc dla grup: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

"Boże Ciało"

boze cialo5 listopada o godz. 17.00 zapraszamy na drugie spotkanie w ramach Młodzieżowego Klubu Filmowego. Tym razem pretekstem do rozmowy będzie najnowszy film Jana Komasy „Boże Ciało” - polski kandydat do Oscara.

"Parasite"

ParasiteCykl rozpoczynamy 1 października zdobywcą Złotej Palmy na tegorocznym festiwalu w Cannes - „Parasite”. Nowy film wizjonera Bong Joon-ho to mistrzowska i trzymająca w napięciu opowieść, w której czworo ludzi bez przyszłości wpada na pomysł przekrętu doskonałego. KUP BILET
radioram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw
wtwlogo strefawroclaw radiowroclaw wroclawmiastospotkan sieckinlokalnych logo skil logo skil